Cennik Zabiegów

Wszystkie aktualne ceny znajdują się na portalu Booksy

Karboksyterapia - Ciało

Karboksyterapia jest to innowacyjny zabieg, stosowany dla poprawy wyglądu skóry. Do jego wykonania stosuje się dwutlenek węgla, który jest podawany podskórnie. Zabieg charakteryzuje szerokie zastosowanie, o natychmiastowych widocznych efektach. Karboksyterapia może rozwiązać problemy, związane z wypadaniem włosów, cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, rozstępami, łuszczycą, wiotkością skóry, zmarszczkami. Dokładniej ujmując dwutlenek węgla w tym zabiegu zostaje użyty w odpowiednich dawkach na skórę twarzy, co pozwala opóźnić proces starzenia i poprawia wygląd skóry.

Od pierwszego zabiegu medycyny estetycznej, do której został wykorzystany, dwutlenek węgla minęło już 5 lat. Został on przeprowadzony w klinice znajdującej się w Brazyli. Przez ten czas zdążył nabrać miana, najczęściej poszukiwanego zabiegu w gabinetach medycyny estetycznej. Karboksyterapia Dual MC2 w 2015 roku otrzymała nagrodę zwaną Złotym Laurem Kosmetologii, co potwierdza fakt, że jest jednym z najbardziej zaawansowanych aparatów na świecie, do wykonywania zabiegów karboksyterapii.

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, karboksyterapia ma działanie estetyczne. By zrozumieć jej działanie, należy poznać tajemnicę właściwości składników użytych do tego zabiegu. Dwutlenek węgla jest obecny w przyrodzie w bardzo wielu miejscach również w ludzkim organizmie, gdzie odpowiada za regulację przepływu krwi. Dzięki jego obecności, rozszerzają się naczynia krwionośne. Wprowadzony do tkanki  tłuszczowej dwutlenek węgla, sprawia, że częściowo zmienia się on w kwas węglowy, dzięki któremu rozpuszczane są komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego, obszaru poddanego zabiegowi, następuje poprawa metabolizmu i rozpoczyna się proces wydalania uwolnionego tłuszczu. Prowadzi to do zmniejszenia złogów, komórek  tłuszczowych, co w następstwie powoduje wygładzenie powierzchni skóry i zniwelowania niepożądanego efektu „skórki pomarańczowej”. Poprzez karboksyterapię usprawniony zostaje proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, zwany neowaskularyzacją, dzięki czemu następuje poprawa ukrwienia, dotlenienia i odżywienia skóry. Ważny dla nas proces pigmentacji skóry usprawnia się, dzięki czemu rozstępy przybierają właściwy kolor i są mniej widoczne. Stosuje się to w walce ze starymi rozstępami, jak też z tymi, nowopowstałymi. Efekty są widoczne gołym okiem, niezależnie od koloru jak i odcienia skóry. Karboksyterapia usprawnia wytwarzanie nowego kolagenu, po czym „zagęszcza” i uelastycznia skórę, co prowadzi do poprawy jej wyglądu. Powoduje ulepszenie prawidłowego procesu mikrokrążenia i jednocześnie pobudzenia, co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry. Zabiegi są szybkie, skuteczne i nie wymagają rekonwalescencji.

Karboksyterapię można wykonywać na różne obszary ciała.

Dokładniej:

  • na miejsca w których występują problemy natury estetycznej jak: cellulit, rozstępy zarówno stare jak i nowopowstałe oraz na miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej jeżeli występują w obszarze pośladków, ud, brzucha, ramion, bioder;
  • na całym obszarze twarzy w tym również na podbródku, w tym też w okolicy oczu;
  • na szyi, dekolcie;
  • na skórze głowy pokrytej włosami.

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg?

Aby zwiększyć komfort podczas zabiegu, używane są bardzo cienkie jednorazowe igły, maszyna pracuje w warunkach podwyższonego ciśnienia. Gaz, który zostaje użyty jest specjalnie podgrzewany. Uczucie jakie towarzyszy podczas karboksyterapii to lekkie klucie jak przy ukąszeniu komara, ciepło oraz rozpieranie, gdyż jest to efekt wprowadzania dwutlenku węgla do tkanek.

Czas trwania zabiegu zależy od części ciała na, której jest przeprowadzany. Najkrócej będzie trwała redukcja cieni pod oczami jest to kilka minut. Zmniejszenie rozstępów trwa około pół godziny, w takim samym czasie można zredukować problemy związane ze skórą głowy. Trochę krócej zajmie ujędrnienie okolic brzucha i bioder- 20 minut, zaś na uda i pośladki trzeba poświęcić 40 minut.

Ilość serii zabiegów, która jest potrzebna do uzyskania optymalnego efektu wynosi:

  • 10 zabiegów- na owłosioną skórę głowy oraz ciało;
  • 5 zabiegów- na okolice oczu oraz twarz.

Zabiegi należy wykonywać w odstępie 5 maksymalnie 7 dni.

Zalecenia po zabiegu: 

Do 4 godzin po karboksyterapii nie należy :

  • trzeć skóry poddanej leczeniu;
  • brać gorących kąpieli;
  • korzystać z miejsc takich jak: sauna, basen;
  • zażywać masaży.

Należy zwrócić uwagę na to, że bezpośrednio po odbytym leczeniu skóra może być lekko zaczerwieniona oraz może wystąpić  miejscowy obrzęk.

Nie trzeba przechodzić rekonwalescencji, codzienne czynności nie będą stanowiły problemu dla pacjenta.